1994 рік: нові горизонти
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-8907.2019.2.105-111Ключові слова:
Фонд Сороса, трансформація гуманітарної освіти в Україні, Київ Музик Фест, сквот «БЖ-АРТ», виставка «Бог є любов»Анотація
Статтю присвячено складним психологічним і матеріальним обставинам, у яких розвивалася культура України (Києва) у 1994 р. за умов фінансового дефіциту в країні та політичного безладу і невизначеності. Йдеться про зусилля інтелектуалів (філософів та митців) протистояти негативним обставинам тодішньої ситуації і працювати на перспективу. Завдяки фінансуванню Фонду Дж. Сороса було засновано програму «Трансформація гуманітарної освіти в Україні», яка сприяла відбору та виданню підручників нового покоління для незалежної України. Ініціаторами видання був Інститут філософії України та директор програми Н. Вяткіна. Творчий горизонт визначився заснуванням нових музичних програм, зокрема «Київ Музик Фесту» композитором Іваном Карабицем. Він же заснував цикл концертів «Час камерати» та конкурс для молодих виконавців імені Володимира Горовиця. Карабиць співпрацював з художниками Києва, зорганізувавши виставку «Арт Музик Фест». Попри фінансові негаразди, з ініціативи талановитих художників відбулася низка цікавих експозицій. Ці ініціативи підтримував Іван Дзюба, який тоді був на посаді міністра культури. Молоді художники, що не покладалися на доволі реакційну і байдужу до їхньої долі Спілку художників, організували творчий сквот «БЖ-АРТ» (існував з 1994 по 2014 р.). Там розвивалося інноваційне мистецтво.
Матеріал надійшов 20.05.2019
Посилання
- Bevza, Petro, ed. 2014. Spilnoty/1994–2014/BZh-ART. Vybrani mystetski proekty, realizovani v muzeiakh ta vystavkovykh zalakh. Album, foreword: Andrii Hurenko, Andrii Ziabliuk. Kyiv [in Ukrainian].
- Hurenko, Andrii. 2014. [Foreword]. In Spilnoty/1994–2014/BZh-ART. Vybrani mystetski proekty, realizovani v muzeiakh ta vystavkovykh zalakh, 11. Album, editor: Petro Bevza; foreword: Andrii Hurenko, Andrii Ziabliuk. Kyiv [in Ukrainian].
- Kandinskiy, V. V. Zhivopis kak chistoe iskusstvo. Izbrannye trudy po teorii iskusstva v 2 tomakh. Vol. 1. http://www.kandinsky-art.ru/library/isbrannie-trudy-po-teorii-iskusstva52.html (accessed May 20, 2019) [in Russian].
- Petrova, O. M. 2004. Mystetstvoznavchi refleksii: Istoriia, teoriia ta krytyka obrazotvorchoho mystetstva 70-kh rokiv XX stolittia – pochatku XXI stolittia. Kyiv: Publishing house “KM Academy” [in Ukrainian].
- Sontag, S. 2014. Smotrim na chuzhie stradaniya [Regarding the Pain of Others], transl. from Engl. by Viktor Golyshev. Moscow: Ad Marginem Press [in Russian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Olga Petrova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії CC BY 4.0 Creative Commons Attribution International License, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).